Gitar Dersleri

İZMİR GİTAR DERSİ

  • Klasik Gitar Dersleri
  • Akustik Gitar Dersleri
  • Elektro Gitar Dersleri
  • Bas Gitar Dersleri

Gitar derslerimiz İzmir Karşıyaka Bostanlı’daki Özgür Stüdyo’da uzman eğitmenlerimizle, bire bir özel ders şeklinde ve haftada bir ders olacak şekilde yapılmaktadır.
Ders programımız belirli bir müfredatla sınırlı olmayıp, kişiye özel olarak belirlenmekte ve öğrencilerimizin keyif aldıkları müzik tarzına göre hazırlanmaktadır. Dolayısıyla sağlam bir altyapı ile en hızlı ilerleme sağlanmaktadır.
Verilen gitar eğitimleri, gitar çalma teknikleri, armoni ve ses teknolojileri gibi gitar ile ilgili her konuyu kapsamaktadır.
Bekleme alanımızda dersinizin başlamasını beklerken, çayınızı kahvenizi içip, ısınma egzersizlerinizi evinizin rahatlığında yapabilirsiniz. Ayrıca Özgür Stüdyo öğrencisi olarak, stüdyomuzun imkanlarından özel fiyatlarla yararlanabilirsiniz.

Neden Özel Ders almalıyım? Grup dersleri daha hesaplı olmaz mı?

Her öğrencinin çalışma, konuyu algılama süreleri birbirinden farklıdır. Bunun sonucu olarak grup derslerinin verimliliği ve devamlılığı düşük olur. Özgür Stüdyo olarak grup dersleri vermiyoruz. Hangi enstrumana başlayacak olursanız olun, bire bir özel ders almanızı öneriyoruz.

Ders müfredatınız nasıl? Ne kadar sürede şarkı çalabilirim?

Ders programımız belirli bir müfredatla sınırlı olmayıp, kişiye özel olarak belirlenmekte ve öğrencilerimizin keyif aldıkları müzik tarzına göre egzersizlerle hazırlanmaktadır. Dolayısıyla sağlam bir altyapı ile en hızlı ilerleme sağlanmaktadır. Genellikle ilk iki ay içerisinde öğrencilerimiz şarkı çalmaya başlamaktadır.

Belirli bir süredir gitar çalıyorum, ben de diğer öğrenciler gibi en baştan mı başlayacağım?

Önceki sorularda da belirttiğimiz gibi ders programımız kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Daha önce gitar çalmış öğrencilerin, ilk derslerde temel eksikliklerini tamamlanır. İlerleyen derslerde de öğrencinin gelişimi sağlanır.

Hangi gitar ile çalmaya başlamalıyım? Elektro mu, klasik mi?

İstediğiniz gitar ile çalmaya başlıyabilirsiniz. Önemli olan istediğiniz, sevdiğiniz, dinlediğiniz müzik tarzına uyan gitar türüyle başlayıp, egzersizlerinizi düzenli çalışmanızdır.

Gitarım olmadan ders alabilir miyim?

Ders sonrası egzersizlerinizi yapmanız, hem çalışınızı geliştirmenize, hem de bir sonraki derse hazırlanmanıza yardımcı olur. Bu sebeple bir gitar sahibi olmanızı öneriyoruz. Eğer hangi gitarı alacağınız konusunda emin değilseniz, Özgür Stüdyo olarak öğrencilerimize kendilerine uygun gitarı seçmelerinde yardımcı olmaktayız. Gitarınızı hemen alamayacak olursanız, önceden rezervasyon yaptırmak şartıyla stüdyomuzda haftalık çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

Gitar alırken nelere dikkat etmeliyim?

Alacağınız gitar öncelikli olarak sevdiğiniz ve dinlediğiniz müzik tarzına uygun olmalıdır. Bunun yanı sıra diğer bir önemli unsur da, alacağınız gitarın kaliteli malzemeye sahip olmasıdır. Piyasadaki çok ucuz fiyatlı gitarlar daha cazip görünse de, bu gitarlar kısa sürede sorun çıkarabilirler. Dilerseniz Özgür Stüdyo olarak seçimlerinize yardımcı olabiliriz.

Gitar derslerine gitarımı getirmek zorunda mıyım?

Derslere gitarınızı getirmek zorunda değilsiniz. Stüdyomuzdaki mevcut tüm gitarlar derslerimizde öğrencilerimizin kullanımına açıktır.

Gitara başlama yaşı nedir?

Gitara başlama yaşı genellikle 5 yaş olarak bilinse de, öğrencinin ders konsantrasyonuna ve fiziksel yapısına, müziğe olan sevgisine ve ilgisine göre değişmektedir. Buna ek olarak 5 yaşından küçük yaşta gitara başlamış birçok dünyaca ünlü gitarist bulunmaktadır. Üst yaş ile ilgili bir sınır yoktur.

Nota öğrenmek zorunda mıyım?

Günümüz şartlarında tab sistemi gitar ile bütünleşip, evrenselleşmiş ve gitar öğrenmeyi çok daha hızlandırmaktadır. Fakat tab sistemi, notalar olmadan çalınacak seslerin uzunlukları hakkında bir bilgi vermemektedir. Bu yüzden biz öğrencilerimize sıkıcı olmayacak şekilde nota bilgisi verip, öğrencinin tercihi dahilinde isterse nota, isterse tab sistemi ile derslerimize devam ediyoruz.

Ders günümde özel bir işim var veya hasta oldum. Ders hakkımı kaybediyor muyum?

Özel nedenlerden dolayı ertelenen derslerinizi aynı hafta içerisinde Telafi Dersi olarak almanız mümkün. Eğitmenlerimize ve size uyan başka bir saatte dersinizin telafisi yapılır .

Tags: İzmir Gitar Dersi, Karşıyaka Gitar Dersi, Bostanlı Gitar Dersi, İzmir Elektro Gitar Dersi, Karşıyaka Elektro Gitar Dersi, Bostanlı Elektro Gitar Dersi

İLETİŞİM: 506 2511290 – 232 9993376